TEL: +86-318-7262222
رده محصول
تماس با ما
اضافه کردن: جنوب Zhengrao جاده، Anping شهرستان، هبی، چین
تلفن: + 86-318-7262222
فکس: + 86-318-7262222
پست الکترونیکی: sales@hxmeshandfence.com
WhatsApp: 15075834595
WeChat: gina15075834595
دانش
صفحه اصلی > دانش > محتوای
انواع ساختاری مختلف دیوارهای نگهدارنده چیست؟
Nov 01, 2018

انواع ساختاری مختلف دیوارهای نگهدارنده چیست؟

تعدادی از خانه های مسکونی در تپه ها و دامنه ها ساخته شده است. و برای صاحب خانه که در نظر داشتن داشتن دیوارهای حیاط برای حیاط خود، مخصوصا کسانی که نیاز به ساخت دیوارهای متوسط تا بزرگ دارند، ممکن است خدمات یک شرکت محوطه سازی برای تأمین نصب مناسب و ایمن لازم باشد.

عوامل متعددی وجود دارد که اول باید قبل از کار بر روی دیوارهای نگهداری در نظر گرفته شود. برای طراحی، به طور خاص، نیازهای شیب را به منظور تضمین ثبات و تعادل ساختاری، مورد نیاز است. در میان این عوامل اندازه دیوار، ارتفاع، عرض، عمق و فشار زمین است. شرکت های محوطه سازی می توانند به شناسایی این عوامل کمک کنند و تعیین کنند که کدام طرح بهترین نیاز شما را برآورده کند.

انواع دیوارهای نگهدارنده

زیر پنج نوع رایج ترین دیوارهای نگهدارنده مورد استفاده برای محوطه سازی مسکونی هستند:

دیوارهای سنگین

دیوارهای نگهدارنده مفاصل

دیوارهای نگهدارنده شمع

پایه های پایه لنگر

دیوارهای 1 گرادیان

دیواره های گرانشی اغلب برای دیوارهای نگهدارنده کوچک مناسب هستند و به طور معمول ساخته نمی شوند تا از ارتفاع 4 فوت عبور کنند. این نوع دیوار نگهدارنده به شدت به وزن آن بستگی دارد تا مقاومت در برابر فشار ناشی از مواد پشت آن باشد. دیوارهای گرانشی لزوما نیازمند خدمات یک شرکت محوطه سازی نیستند.

دیوارهای سنگین به گونه ای ساخته شده اند که پایه آن ضخیم تر از بالای آن است و اغلب به عقب در برابر مواد مقاوم است. این تمایل به نام "خس خس" ساختار قوی دارد. با این حال، نیروی تپه سمت چپ، اضافه بار دیوار را فشار می دهد و دیوار را به بیرون می چرخاند. این تغییر شکل نشان می دهد که دیوار در حال تبدیل شدن به ناپایداری است و نیاز به بازسازی دارد.

گرچه دیوارهای گرانشی در محدود کردن زمین موثر هستند، ساختن این دیوار ها به نوعی دست و پا گیر است. این نه تنها نیاز به ضخامت در پایه دارد و نیازمند مقدار زیادی مواد ساختمانی است، بلکه باید نسبت خاصی به ساخت و ساز نیز داشته باشد. پایه نیاز به یک نیم تا سه چهارم عرض از ارتفاع آن است. بنابراین، دیوارهای بلندتر شما، نازک تر می شود. از این رو، این ساختار برای نگه داشتن دامنه های بلند موثر نیست.

2 - دیوارهای نگهدارنده کانتینری

دیوارهای کانتینری دیوارهای تک لایه ای است که در ضخامت یکنواخت ساخته شده اند و پایه آن به اسلب متصل است. این دیوارها قادر به نگهداری مقدار قابل توجهی از زمین هستند و می توانند از دامنه های بلند پشتیبانی کنند.

ساختار دیوار مشخص کننده قدرت و توانایی آن برای نگهداری مقدار قابل توجهی از زمین است. با این حال، ابعاد و ساخت دیوار بسیار پیچیده است. بنابراین انتخاب عاقلی برای استخدام خدمات یک شرکت محوطه سازی هنگام ساخت این نوع ساختار است.

دیوارهای کانتینری نیاز به تقویت فولاد در هر دو پایه و سطح آن دارد. پشتیبانی از فولاد باید از پایه در سراسر دیوار گسترش یابد تا اطمینان حاصل شود که هر دو قسمت با هم هماهنگ شوند. علاوه بر این، ساخت پایه بسیار مهم است. لازم است به طوری طراحی شود که بتواند به فشار بیرونی زمین مقاومت کند. لازم است مهندسی و ساخت و ساز لازم برای اطمینان از اینکه دیوار به بهترین شکل ممکن به هدف خود برسد.

3 - دیوارهای نگهدارنده شمع

دیوارهای نگهدارنده شمع برگ (همچنین به عنوان دیوار نگهدارنده شناخته می شود) یک نوع دیوار حائل است که معمولا در خاک های نرم با فضای ناکافی برای موانع گسترده استفاده می شود. این معمولا استفاده از تخته های که وینیل، فولاد یا چوب است که در خاک تحت فشار قرار می گیرد و توسط خاک در هر دو طرف نگه می دارد استفاده می شود.

معمولا 2/3 ماده در زیر خاک چکش می شود و این می تواند بسته به چشم انداز تنظیم شود. در مواردی که دیوارهای نگهدارنده شمع بلندتر وجود دارد، لنگر یا "مرد مرده" که در پشت دیوار نصب شده است، برای نگهداری آن در محل استفاده می شود. یک کابل برای اتصال دیوار و لنگرگاه با هم استفاده می شود. برای اطمینان از این که دیوار می تواند از قدرت خمش زمین در پشت آن مقاومت کند، خدمات یک شرکت محوطه سازی ممکن است کمک قابل توجهی باشد.

4 - دیوارهای نگهدارنده

دیوارهای نگهدارنده لنگر شبیه به دیوارهای نگهدارنده انعطاف پذیر هستند به طوری که از کابل برای نیروی افزوده استفاده می کنند. این کابلها با بالا و پایه سطح را به هم متصل می کنند. لنگرها به مواد خیس می شوند و سپس به وسیله ابزار مکانیکی یا با استفاده از بتن تحت فشار که به صورت لامپ شکل می گیرد، در زمین گسترش می یابد. کابل ها به دیوار کمک می کنند تا فشار را در برابر فشار قرار دهند که در غیر این صورت می تواند باعث ناپایداری شود. اگرچه این روش به نظر تکنیکی پیچیده است اما برای پشتیبانی از بارهای سنگین، ایده آل است.

5 - دیوارهای نگهدارنده Counterfort

این نوع دیوار نگهدارنده دقیقا مشابه دیوارهای کانتینری است، به استثنای ساخته شده با افزودن ورق های بتنی عمودی نازک (counterfort) که در فواصل منظم در امتداد قسمت عقب دیوار نصب شده است. این مخالف ها بالا و پایین دیوار را به هم متصل می کنند و نیروهای برشی را کاهش می دهند و لحظات خمشی ناشی از زمین را کاهش می دهند. این به نوبه خود موجب افزایش قدرت می شود.


 • تماس با ما
  اضافه کردن: جنوب Zhengrao جاده، Anping شهرستان، هبی، چین
  تلفن: + 86-318-7262222
  فکس: + 86-318-7262222
  پست الکترونیکی: sales@hxmeshandfence.com
  WhatsApp: 15075834595
  WeChat: gina15075834595
 • رده محصول
 • Copyright © Anping Hangxuan Wire Mesh Co.، Ltd کلیه حقوق محفوظ است.